• edebinizle yasınızı tutun

  ?.
  balyozculara, onların ailelerine, yakınlarına ve daha çok ağzı salyalı avukatlarına bugünlerde yapılacak en doğru tavsiyedir. Küfürle,tehditle bir şeyleri savunuyorsanız belli ki siz mağdur değilsiniz. Savunduğunuz kişiler de paşa falan değil, millete devlete komplo kurduğu vicdanlarda zaten tescilli olan,mahkemece de tescillenmiş yüz kızartıcı vatan hainliği suçu işlemiş kimselerdir. Şimdi kendinize sakin bi köşe bulun,epey bi yazlığı vardır sizin,ve gidin orada edebinizle yasınızı tutun.
  3 -9 ... azapaza
 • birth of love commentary

  ?.
  canlı bir doğum videosu.
  +18 vesaire herhangi bir şey eklemiyorum.çünkü muazzam bir video. kadın kocasının kollarında doğumunu yapıyor.
  suda doğum yapan bir kadının, daha doğrusu eşininin yanıbaşında, elleri elinde doğum yapıp, doğar doğmaz, çocuğun annesine sarıldığı doğum videosu.
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=XXVRrmQxOZ4
  daha 1 sene olmadan 43.2 milyon kişi izlemiş, ama bu kadar sosyal medya enstürmanında bir kere bile rastlamadığım video.
  ... azapaza
 • küllük akademyası

  1.
  necip fazıl kısakürek'in derlenmiş istanbul yazılarından oluşan istanbula hasret adlı kitaptaki en şahane makale. şu makalede tasvir edilen insan prototipleri o kadar günümüzden ki, bu yazıyı okurken çok fena halde, şimdi sağolsaydı da üstadın eline sarılıp öpseydim diye içimden geçirdim.

  --spoiler--
  Beyazıt camiine bitişik ağaçlıklı kahve... Arkasını verdiği caminin vakarlı duvarı ve yüzünü çevirdiği lokantanın döner kebabı arasında, bir yer... Her cinsten, sınıftan, mezhebden, zevkten, kılıktan, edadan bir mahşer... Arada bir, musalla taşına varabilmek için bu kalabalıktan yol rica eden cenazeler... islam cenazesi geçerken, frenk muaşeret kitaplarındaki bir kaide titizliğiyle ayağa kalkan zarif adamlar kütlesi...

  Şu yanda kızlı erkekli, öbek öbek üniversite gençleri... Beride, kısa pantolonların açık bıraktığı nahiyelerden sarışın kılları fışkıran, ham ayvalar kadar sevimsiz Alman seyyahları... Bu tarafta, intişar meydanına çıktığı gün dünya nizamını altüst edecek olao mecmualarının tashihleriyle meşgul heveskârlar...

  işte işte, markalı mendil gibi ithaflı şiir dokumacısı şair lokantaya giriyor. Yaşının sayısı kadar manzumesi olmasa da, manzumelerinden çok davetlisi var...

  işte etrafını süzen, beyaz keten elbiseli doçent; ağır ağır yürüyen, soluk melon şapkalı deli; yarım saattir tavlada düşeş bekliyen asabi münekkid; burnunu çekerek gaipden haber vereceğini bildiren çingene karısı, eli şakağında, muhatabını düşünmeğe davet eden müteffekkir; tekrarlıya tekrarlıya ezberlediğini unutan ihtiyar dilenci; sıkıldığını belli eden, plastik fedaisi ressam, topaç gibi dönen, kaytan bıyıklı garson; gevrek gevrek gülen genç kız; Lazistan kıyılarını yaşatan, çivit gözlü kemençesi; kimseyi beğenmiyen kumral perçemli bedbin delikanlı; potinlerini sildirmiyenlere öldürecek gibi bakan, çatık kaşlı boyacı külhanbeyi; ve bütün bu unsurlar mecmuasında, şark mahremiyetini enselemiş olmaktan mesut, kırıtan Avrupalı kokona ve saire ve saire...

  Ah, unuttum. Bakın, parmağımın gösterdiği noktada, soldan üçüncü masada, şıklığından ziyade şıklığa gayreti görünen kavruk saçlı, buruşuk alınlı, zoraki gülüşlü, kamburca bir zat var... Bu zat masasındaki iki kişinin on misli kadar bir zümrece tanınmış ve (*) tanyeri ağarırken pınar başında doğmuş bir şairciktir. Şu anda ihtiyaç içindedir, çünkü şöhretiyle kendisine cin gibi musallat bir şairin, ağız dolusu aleyhinde bulunmaktadır. Lütfen ona, Mısır çarşısına uğrayıp kıskançlık derdine iyi gelecek bir ot aramasını tavsiye ediniz! Yoksa günde 9 saat aleyhinde bulunduğu şair tarafından hasret çektiği şöhrete nihayet kavuşturulacaktır.

  (Nizam-ı alem) cemiyeti azasının bağdaş kurduğu Küllük Akademyası, burası işte!
  --spoiler--
  1 ... azapaza
 • halil kedai

  ?.
  isyankar şarkıların vazgeçilmez kedisi.
  halil kedai
  -1 ... azapaza
 • terör olayının haber yapılmamasını dertlenen insan

  ?.
  kahvede kestiği ahkamların, ürettiği stratejilerin siyasilerce itibar görmemesinden muzdarip amcanın oğlu/kızı/torunudur.
  kahvede,işyerinde,sokakta,asansörde vatan kurtaran tiplerin sosyal medya üzerinde konuşlanmış postmodern versiyonudur.
  infial, dehşet ,vahşet haberlerinin saatlerce konuşulup, haberi yapılınca, çare olacağını düşünen, kendisi gibi konuşkan, ahkam kesen, ancak icraat üretmeyen, aciz, zavallı bir iktidarı/hükümeti/siyasi iradeyi yeğleyen zihniyetin ürünüdür.

  muktedir olan, icraatını koyar ortaya, bunun masalını anlatmaz, reklamını yapmaz.
  terörün reklamcılığından bir hayır gelmez.
  terörü bitirmenin yolu açıktır.
  hükümet/politika uygulayanlar da ne zaman konuşmaya, kükremeye başladıysa, bilelim ki işler boka sarmıştır ve eyvahlar olsundur.
  2 -5 ... azapaza
 • bir huzur ver diyen giderli insan modeli

  ?.
  o kendini biliyor diye de yazdığının altına not düşen, atarlı göndermecidir.
  bir sosyal medya enstürmanı vasıtasıyla, durumdan habersiz 300-500 kişiye dedikodu yapan, ne yapıyorum ulan ben diye kendisine hiç sormamış kadın/erkektir.
  ... azapaza
 • david orlowsky trio

  ?.
  alman müzik triosu.
  http://www.youtube.com/watch?v=cshue2e9s1m+
  ... azapaza
 • kemalizmin sünni soykırımı yapmış olması

  ?.
  (bkz: iskilipli atıf hoca)
  3 -2 ... azapaza
 • laikcumhuriyet

  1.
  tanrı diye inandığımızın uyuşmadığı yazar.
  (bkz: #13815318)
  ... azapaza
 • hbbia dan bu bayramda bayram mesajı gelmemesi

  1.
  hayata dair iç burkan detaylardandır. üzücüdür. bayramda çocuklarından haber alamamış anne baba bayram burukluğundadır.
  ... azapaza
 • ramazanda rahatça uluorta içki içilecek mekanlar

  1.
  kiramen katibinin sık takıldığı mekanlardır.
  -1 ... azapaza
 • iftira atarken allahtan korkmamak

  1.
  kendi içinde tutarlı bir çeşit yüzsüzlüktür.iftira etik,namuslu,haysiyetli bir davranış değildir.allah korkusu olan bir insan iftira etmekten sakınır.bu sebeple iftira atanın allahtan korkmaması normal karşılanabilecek bir yanlıştır.
  1 ... azapaza
 • bora cengiz

  1.
  zeki demirkubuz imzalı kıskanmak adlı filmde çapkın şımarık ve çocuksu rolüyle izlediğimiz justin biebere fena halde benzettiğim oyuncu. daha başka ne yapar ne eder,nerede oynamıştır bilmiyorum.ama sanırım henüz patlama yapmamıştır, yoksa yerli biber diye kızlarımızın yanıp tutuşması yakındır *
  1 ... azapaza
 • özellikle atatürk dövmeli gençlere bulaşıyorlar

  ?.
  bodrumda sabaha karşı it kopuğun yaptığı işlerden biriymiş.

  yılmaz özdil tarzı aforizma örneklerinden birisidir.
  (bkz: yılmaz özdil kafası)
  2 -2 ... azapaza
 • şehidimi de anarım içeceğimi de içerim

  ?.
  kendi tanımlamasıyla atatürkçü düşünce kolu başkanı bir hanım kızımızın bu acılı günde böylesine bencil ve keyfekeder bir tutumun yanlış olduğu kendisine söylendiğinde verdiği cevaptır.
  evet diyoruz ya her zaman,bizim yüreğimizdeki sökülmez acıyla sizin ağzınızdaki riyakar sloganlar asla bir olmaz. bir defa da bizi yanıltın be.
  2 -5 ... azapaza
 • tskdaki perinçek yapılanması

  1.
  türk silahlı kuvvetlerinde doğu perinçek,işçi partisi zihniyetindeki oluşumdur.
  hani o devlet sırrı diye ergenekon davasında saklanan cunta bilgi belgeleri değil, bizzat türk mühendislerinin yeniliklerini buluşlarını başka ülkelerin gizli servislerine paslayan, uyuşturucu,fuhuş ve şantajla adam tehdit eden ordu içinde yuvalanmış cerahattir.
  bu milletten olan herkes, bu milletin ordusuna girer,girmeli,girebilmelidir.ancak bu milletten yediği ekmeğe nankörlük etmemek,hainlik yapmamak kaydıyla.
  -1 ... azapaza
 • şikede zamanaşımı süresi

  1.
  mevcut yasaya göre 20 yıldır.yani öyle birilerinin salladığı gibi 14 nisan 2011 den önceki şike vs olayları yandı bitti kül oldu durumu yok.
  bir itirafçıya,bir iddiaya bakar iş,yakındır adnan polatı,sinan engini,ergun gürsoyu,abdürrahim albayrakı içeride göreceğimiz günler.
  (bkz: dizleri titreyen cimbomlular)
  -1 ... azapaza
 • utanmadan fenerbahçe ye dil uzatabilmek

  1.
  mazisi ittifak kurmak,onu bunu tehdit etmekle dolu olan, godaman klübünün ve medya patronu başkanı olan zavallıların taraftarlarının bir kısmının yüzsüzlüğüdür.
  fenerbahçe aleyhinde haksız rekabet yaratmayı, ''e ne var kimse sizi sevmiyor işte'' diye kendi beyinciğiyle normalleştirmiş şerefsizlerin yaptığının farkında olmamasıdır.

  ulan kahve köşelerinde anadolu takımları bursaya/trabzona yatsın yeter ki fener şampiyon olmasın diye kendini yırtan karaktersizler babamdı sanki.bu ne riyakarlıktır,ikiyüzlülük aymazlıktır. herkesi kendi gibi bilenlerin düştüğü yanlıştır.

  açıkça anadolu takımları fenerbahçe şampiyon olmasın diye şike yapsa normaldir düşüncesini, o kararmış kalplerinden geçirdikleri yetmediği gibi bir de o pislik akan ağızlarından geçirmişlerin sahtekarlığıdır.

  edit:imlayı idare edin,gerginlik ve heyecanla yazdım.şimdi okuyunca bi sürü düşük cümle gördüm,değiştirmek gelmiyor içimden.
  2 -4 ... azapaza
 • fenerbahçenin türkiye kupasında şikeyi unutması

  ?.
  dalgınlığına denk gelmiştir.hani sınavda en son sayfada kalmış,kafanın yorulmasından hesapların karışıklığından çözmeyi ihmal ettiğimiz sorular olur ya,hah işte onun gibidir.
  her dalda,neredeyse her maçta şike yapan fenerbahçe maalesef bir tek türkiye kupasında şike yapmayı,boktan yeni malatyasporu,gaziantep büyükşehir belediyesporu* bile satın almayı unutmaktadır.
  hani şimdideden söyleyeyim birazdan buralar eksi dolacak falan, en azından hakemleri satın alıp işi bitirmez mi bi takım,ah salak takımım ve yöneticilerim bunu nasıl ihmal edersiniz.2007 yılında kadıköydeki türkiye kupası yarı final maçında beşiktaş maçının hakemi militan fenerbahçe düşmanı selçuk dereliyi satın alacak para bulamama dalgınlığı,unutkanlığındandır hep.
  -4 ... azapaza
 • 15 yıldır top sakalını kesmemiş adam

  1.
  sakalıyla özdeşleşmiş adamdır.kestiği anda noolmuş lan sana tepkileriyle karşılaşacak olandır.
  (bkz: ümit karan)
  ... azapaza
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takipçiler
  azapaza, kimse takip etmiyor