• ilk kez bira içecek genç kızlara tavsiyeler

  15.
  bir daha düşünmek. Bir daha hiçbir şey ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, o yüzden bir daha düşün...
  -1 ... azapaza
 • behzat ç nin yaz kış deri montla gezmesi

  5.
  ankara soğuğunun müsade etmesiyle yaptığı tarzdır.
  1 ... azapaza
 • edebinizle yasınızı tutun

  ?.
  balyozculara, onların ailelerine, yakınlarına ve daha çok ağzı salyalı avukatlarına bugünlerde yapılacak en doğru tavsiyedir. Küfürle,tehditle bir şeyleri savunuyorsanız belli ki siz mağdur değilsiniz. Savunduğunuz kişiler de paşa falan değil, millete devlete komplo kurduğu vicdanlarda zaten tescilli olan,mahkemece de tescillenmiş yüz kızartıcı vatan hainliği suçu işlemiş kimselerdir. Şimdi kendinize sakin bi köşe bulun,epey bi yazlığı vardır sizin,ve gidin orada edebinizle yasınızı tutun.
  3 -9 ... azapaza
 • balyoz sanıklarının babalık ve kocalık hakları

  ?.
  suçun bireyselliği ilkesine dayanılarak verilmiş karardır.sanık ailesini korumaya yöneliktir. Ulusalcı pişkin,hayasızlar her ne kadar yaptıklarından utanmasalar,suç olduğunu kabul etmeseler de yaptıkları mahkeme kararı ile tescillenmiş vatan hainliğidir.muhtaç olduğu milleti tepelemekten imtina etmeyen bu adamların halen bu kadar ağzı salyalı avukatının olmasının sebebi bu cinslerin daha önce kanun önünde hiç eşit yargılanmamaları,kendilerini son ana kadar dokunulmaz görmeleridir.
  1 -2 ... azapaza
 • paşalarla dalga geçen akit gazetesi karikatürü

  ?.
  cami bombalayarak,türk jetini düşürerek iç ve dış savaş çıkararak millete devlete komplo kuran, ve utanmadan sıkılmadan da bu milletinevletin ekmeğini yemeye devam eden pişkin,sıkılmaz yüzsüzleri anlatan komik olmayan karikatür. Bir de bu utanmazların onlara iltifat eden şakşakçısı beyinsizi vardır onlar da sabahtan akşama kadar sosyal medyada ağlar sızlar ama avukatı kesildiği suratına bile tükürülmeyceklerin cürümlerinden zerre kadar haya etmezler. Böyle babadan oğula bir nesil bunlar işte.
  5 -11 ... azapaza
 • istiklal

  43.
  sözleri epey karışık ve alakasız bir özgün şarkısı. Ancak şu kısmı hep düşüncelere sardırıyor beni. Böyle oynak bi şarkı için fazla etkileyici bir cümle. "diğerleri sadece sevebilir ama bense uğruna ölebilirim"
  ... azapaza
 • napıyorsun sorusuna tv sen diye karşılık veren kız

  12.
  takati olmayan kızdır. inşallah başka şeylere de takati yoktur.
  ... azapaza
 • barış pehlivan ve barış terkoğlu nun tahliyesi

  ?.
  avukatlığına soyunmuş lağım ağızlıları görünce,kendilerinin nasıl bir sinek kondu oldukları hususunda endişelendiğim,ancak kendilerini tanımadığım,bilmediğim, hatta s.klemediğim için umurumda olmayan insanların mahkeme celsesi sonucu. Kudurgan müdafiilerine bakılınca pek hayırlı bir karar olmadığını görebiliyoruz.
  -2 ... azapaza
 • dar pantolon giyen kızın vermek istediği mesaj

  60.
  mesaj kaygısından çok,bilinçsizlik,gaflet,kendinden geçmişlik, ne yapıyorum ben diye kendine sormamaktır.
  -1 ... azapaza
 • türbanlı öğrencileri derslere almayalım kampanyası

  30.
  hayvansal gıdaları fazla kaçırmış,afedersiniz fazla tıkınmış, bir hayvanoğlu hayvanın zavallı beyinciğinin üretebildiği hayal. Bi kurumadı soyunuz.
  1 ... azapaza
 • evrim teorisi anlatılırken sınıfı terkeden öğrenci

  13.
  bilim adı altında kafa siken ateist zırvalarına tahammül edemeyen öğrencidir.
  1 ... azapaza
 • buse gizem kaya

  8.
  daha babasının zoppasını yememiş bebedir.
  allah yardım etsin.hayatı bitmiştir.
  4 ... azapaza
 • alex de souza

  3253.
  aziz yıldırım ve aykut kocaman'a allah belanızı versin diye beddua edecek derecede aşık olduğum futbolcu.
  alex de souza

  fenerbahçe ismine ve markasına performansıyla, şerefiyle, namusuyla, onuruyla, haysiyetiyle hiç kimse onun kadar hizmet etmedi, hiç kimse onun kadar katkı yapmadı.

  allah belanı versin aziz yıldırım.
  sen inşaat yapıp, klübe sattın, klüpte çalışan kadınla evlendin, kimse fenerbahçeden büyük değildir diye yırtındın, cezaevindeyken şaklabanlarını, çağlayanda orada burada, fenerbahçe haricinde her şey için bağırttın.
  fenerbahçenin menfaatleri dedin, 14 yılda fenerbahçelilik kavramını maddeleştirmekten, materyalist ,ruhsuz saçma sapan bir nefret objesi yapmaktan başka bir halt etmedin.
  sen içerideyken, senin kılkuyrukların senin gibi fenerbahçe ismini,kendi hırs ve ihtirasları uğruna leke süren birini dahi fenerbahçenin önüne koyarken, gıkın çıkmıyordu da, fenerbahçe tarihinde, fenerbahçe'yi her türlü tartışılabilir,ölçülebilir kriterde büyütmüş, onurlandırmış bir adam mı fenerbahçeden büyük değilmiş.
  90 yıllık efsane rezil oldu sizinle tezahüratlarını, mtk'lara elendiğimizi, 6.haftada lige havlu attığımız günleri unuttunuz galiba. yoksa o kapitalist, ruhsuz nefret ve pislik akan niyeti bozuk popülizminiz mi büyüttü diyorsunuz fenerbahçeyi.
  allahım senin gibi bir beladan kurtulduğumuz günleri de gösterecek inşallah.
  git ve ağzına bir daha alex'in adını dahi alma.
  ne sen ne de şaklaban azizsporlu güruhunun haddi değil.

  aykuta gelince. oyunu çift yönlü oynayan oyuncu grubu ve fenerbahçenin menfaatleri gibi iki sakız almışsın ağzına çiğneyip duruyorsun.
  emre belezoğlu'nu neden gönderdin/göz göre göre gitmesine göz yumdun. tek bu sorunun cevabını vermedikten sonra, ve şerefsiz türk basını sana bunu sormadıktan sonra, hepinizin konuştuğu, alexin oğlu felipenin osuruğundan dahi değersizdir.

  kendini veya herhangi bir kimseyi alexle kıyaslama, haddinize değil ulan. çapınızı bilin, katsayınız kadar verdiğimiz kıymetle yetinin.

  ne sen ne aziz, ne de sevgili lefter çıkıp mezarından gelse, kimsenin haddine değil, alex gibi bir pırlantaya, baştacına bu muameleyi layık görmek.

  alex ulan bu alex.
  hepiniz haddinizi bilin.
  6 ... azapaza
 • birth of love commentary

  ?.
  canlı bir doğum videosu.
  +18 vesaire herhangi bir şey eklemiyorum.çünkü muazzam bir video. kadın kocasının kollarında doğumunu yapıyor.
  suda doğum yapan bir kadının, daha doğrusu eşininin yanıbaşında, elleri elinde doğum yapıp, doğar doğmaz, çocuğun annesine sarıldığı doğum videosu.
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=XXVRrmQxOZ4
  daha 1 sene olmadan 43.2 milyon kişi izlemiş, ama bu kadar sosyal medya enstürmanında bir kere bile rastlamadığım video.
  ... azapaza
 • necip fazıl kısakürek

  1198.
  (bkz: #16841359)
  (bkz: küllük akademyası)
  1 ... azapaza
 • küllük akademyası

  1.
  necip fazıl kısakürek'in derlenmiş istanbul yazılarından oluşan istanbula hasret adlı kitaptaki en şahane makale. şu makalede tasvir edilen insan prototipleri o kadar günümüzden ki, bu yazıyı okurken çok fena halde, şimdi sağolsaydı da üstadın eline sarılıp öpseydim diye içimden geçirdim.

  --spoiler--
  Beyazıt camiine bitişik ağaçlıklı kahve... Arkasını verdiği caminin vakarlı duvarı ve yüzünü çevirdiği lokantanın döner kebabı arasında, bir yer... Her cinsten, sınıftan, mezhebden, zevkten, kılıktan, edadan bir mahşer... Arada bir, musalla taşına varabilmek için bu kalabalıktan yol rica eden cenazeler... islam cenazesi geçerken, frenk muaşeret kitaplarındaki bir kaide titizliğiyle ayağa kalkan zarif adamlar kütlesi...

  Şu yanda kızlı erkekli, öbek öbek üniversite gençleri... Beride, kısa pantolonların açık bıraktığı nahiyelerden sarışın kılları fışkıran, ham ayvalar kadar sevimsiz Alman seyyahları... Bu tarafta, intişar meydanına çıktığı gün dünya nizamını altüst edecek olao mecmualarının tashihleriyle meşgul heveskârlar...

  işte işte, markalı mendil gibi ithaflı şiir dokumacısı şair lokantaya giriyor. Yaşının sayısı kadar manzumesi olmasa da, manzumelerinden çok davetlisi var...

  işte etrafını süzen, beyaz keten elbiseli doçent; ağır ağır yürüyen, soluk melon şapkalı deli; yarım saattir tavlada düşeş bekliyen asabi münekkid; burnunu çekerek gaipden haber vereceğini bildiren çingene karısı, eli şakağında, muhatabını düşünmeğe davet eden müteffekkir; tekrarlıya tekrarlıya ezberlediğini unutan ihtiyar dilenci; sıkıldığını belli eden, plastik fedaisi ressam, topaç gibi dönen, kaytan bıyıklı garson; gevrek gevrek gülen genç kız; Lazistan kıyılarını yaşatan, çivit gözlü kemençesi; kimseyi beğenmiyen kumral perçemli bedbin delikanlı; potinlerini sildirmiyenlere öldürecek gibi bakan, çatık kaşlı boyacı külhanbeyi; ve bütün bu unsurlar mecmuasında, şark mahremiyetini enselemiş olmaktan mesut, kırıtan Avrupalı kokona ve saire ve saire...

  Ah, unuttum. Bakın, parmağımın gösterdiği noktada, soldan üçüncü masada, şıklığından ziyade şıklığa gayreti görünen kavruk saçlı, buruşuk alınlı, zoraki gülüşlü, kamburca bir zat var... Bu zat masasındaki iki kişinin on misli kadar bir zümrece tanınmış ve (*) tanyeri ağarırken pınar başında doğmuş bir şairciktir. Şu anda ihtiyaç içindedir, çünkü şöhretiyle kendisine cin gibi musallat bir şairin, ağız dolusu aleyhinde bulunmaktadır. Lütfen ona, Mısır çarşısına uğrayıp kıskançlık derdine iyi gelecek bir ot aramasını tavsiye ediniz! Yoksa günde 9 saat aleyhinde bulunduğu şair tarafından hasret çektiği şöhrete nihayet kavuşturulacaktır.

  (Nizam-ı alem) cemiyeti azasının bağdaş kurduğu Küllük Akademyası, burası işte!
  --spoiler--
  1 ... azapaza
 • türk kızlarının beğendiği erkek tipi

  254.
  %80'inin esmer,kirli sakallı, 1.80-85 boy arasında, kaslı diye tarif edeceği erkek tipidir.
  not: bu özelliklerin hiç biri yok bende.
  5 -1 ... azapaza
 • ali şen in götü kocaman

  3.
  aykutun her koyuşundan sonra, inleyenlerin dilinden düşmeyen nağme.
  -1 ... azapaza
 • tkp üsküdar başkanı erkan boşalan a faşist saldırı

  6.
  (bkz: hoşt ulan köpek)
  1 -2 ... azapaza
 • öğrenci kolektifleri nin agd ye saldırması

  2.
  devrimci öğrenci gruplarının preterörist olduğunun ispatı, onursuz ve faşistçe bir saldırıdır.
  nerede muhalif öğrenciler tutuklanıyor, okuldan uzaklaştırılıyor diye kendini yırtan medya, nerede ece temelkuran, nerede özgür mumcu, nerede cüneyt özdemir.
  bu cins yaratıkların, yaptığı ilk terörist eylem değil bu.
  hepimizin bildiği, aptala yattığı, öğrencilik kisvesi altına sığınan devrimci teröristliktir.
  her üniversitede, her eylemde aynı davranışları büyük pişkinlikle sergilerler ve her seferinde üste çıkmayı başarırlar.

  bunları himaye eden, bunlara sempatiyle bakanlar inşallah bir gün aynı manasız şiddete maruz kalırsınız ve çaresizce sahip çıkanınız olmaz. inşallah.
  4 -2 ... azapaza
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takipçiler
  azapaza, kimse takip etmiyor